Abstract
Nėštumas – laikotarpis, kai moters organizme vyksta įvairūs fiziologiniai pokyčiai, įskaitant imuninės sistemos pokyčius, dėl kurių organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms. Nustatyta, kad nėštumas yra sunkios COVID-19 infekcijos klinikinės eigos rizikos veiksnys.
Tyrimais įrodyta, kad sergant COVID-19 infekcija nėštumo metu, padidėja vaisiaus ir motinos žūties rizika. Įvairių tyrimų duomenimis, COVID-19 infekcija nėštumo metu kelia didelę riziką sunkios klinikinės eigos pneumonijos išsivystymui bei hospitalizacijai į reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Nustatyta vaisiaus augimo sulėtėjimo, vaisiaus žūties ir priešlaikinio gimdymo rizika.
Šiame darbe pristatomas klinikinis atvejis, iliustruojantis galimas neigiamas COVID-19 infekcijos nėštumo metu pasekmes ir riziką. 29 metų nėščioji antrame nėštumo trimestre susirgo kritinio sunkumo COVID-19 infekcija, vaisius žuvo. Dėl COVID-19 infekcijos sukeltos abipusės penumonijos ir sunkios hipoksijos pacientė kritinio sunkumo būklės buvo hospitalizuota į reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija ir venoveninė ekstrakorporinė membraninė oksigenacija. Po 44 dienų gydymo ligoninėje, dviejų reabilitacijos etapų, pacientė stabilios būklės buvo išrašyta iš ligoninės.
Keyword(s): COVID-19 infekcija, nėštumas, rizika, pasekmės, pneumonija, vaisiaus žūtis, ūmus kvėpavimo nepakankamumas, hipoksija, dirbtinė plaučių ventiliacija, venoveninė ekstrakorporinė membraninė oksigenacija.
DOI: 10.35988/sm-hs.2024.009
Full Text: PDF