Vilma Žydžiūnaitė, Indrė Brasaitė Abromė, Marija Truš, Artūras Razbadauskas, Rita Vaičekauskaitė

Abstract

Išplėstinės praktikos slaugos (IPS) magistrantūros pro­grama yra aktuali, reaguojant į valstybės mastu keliamą problemą dėl didėjančio slaugytojų poreikio ir jų veiklos kaitos pobūdžio. IPS magistro pakopos studijų programos (MA) įgyvendinimas daugelyje šalies regionų, didinant regioninį prieinamumą studijoms, yra prielaida prisidėti prie regiono sveikatos priežiūros kokybės gerinimo, ieš­kant efektyvaus IP slaugytojų integravimo į sveikatos priežiūros sistemą modelio. Šiuo metu IP slaugytojai rengiami tik dviejuose universitetuose, esančiuose Kauno ir Vilniaus apskrityse. Geografine ir ekonomine prasme, tai yra nemenkas ribotumas bei iššūkis Klaipėdos ir kitų geografiškai artimų apskričių slaugytojams, norintiems studijuoti ir derinti studijas su darbu.

Tyrimo klausimai: „Kuo IPS MA studijų programa, pa­rengta Klaipėdos universitete, aktuali visuomenės ir darbo rinkos poreikiams Lietuvoje?“, „Kokios numa­tomos IPS MA absolventų kompetencijų ir veiklos cha­rakteristikos sveikatos priežiūros sistemoje?“, „Kokios KU parengtos IPS MA studijų programos charakteristi­kos yra susijusios su tarptautiniais aukštojo mokslo do­kumentais, įtvirtinančiais programos tarptautiškumą? “

Konceptualaus ir dokumentinio integruoto tyrimo tiks­las − analizuoti, atskleisti ir apibendrinti magistrantūros lygmens išplėstinės praktikos slaugos studijų programos bruožus, atspindinčius jos pritaikomumą vietos ir tarp­tautiniam kontekstui. Tyrime taikyta aprašomoji mokslo šaltinių analizė ir aprašomoji dokumentų analizė.

Išvados. IPS MA studijų programa suteikia žinių apie pažangias teorijas, formuoja lyderystės gebėjimus, reika­lingus klestėti kompleksinėje sveikatos priežiūros aplinkoje, atitikti naujus kompetencijos standartus ir patenkinti besikeičiančius pacientų ir gyventojų sveikatos porei­kius. IPS MA studijų programa, pasižyminti origina­lumu ir unikalumu, prisideda prie regiono ir šalies svei­katos apsaugos sistemos intelektualinio bei ekspertinio potencialo formavimo.Tai yra tiesioginis indėlis į šios sistemos kokybės ir efektyvumo

Keyword(s): išplėstinės praktikos slauga, išplėstinės praktikos slaugytojas, Klaipėdos universitetas, kompetencija, magistrantūros studijos, veikla.

DOI: 10.35988/sm-hs.2025.042
Full Text: PDF

Back