Viktorija Šutova, Аdomas Janulionis, Violeta Drejerienė, Vita Langienė, Ernestas Viršilas, Algirdas Valiulis, Ramūnas Leišys, Arūnas Valiulis
Abstract
Elektrinio impedanso tomografija yra santykinai nauja pažangi technologija, leidžianti neinvazyviu būdu įvertinti plaučių prisipildymą oru. Šio tyrimo metu elektrodai yra tvirtinami pagal kūno perimetrą ir rekonstruojami vertinamo organo vaizdai, matuojant varžos pasiskirstymą ir jos kitimą bėgant laikui. Elektrinio impedanso tomografija buvo išplėtota 1980-ųjų pradžioje, bet tik neseniai pradėta taikyti naujagimiams, ypatingai jų kvėpavimo funkcijai vertinti. Spinduliuotės nebuvimas, prieinama kaina bei lengva grafinė interpretacija leidžia manyti, kad tai yra tinkama alternatyva jau egzistuojantiems tyrimo metodams, kuri bus plačiai naudojama naujagimių medicinoje. Šiame straipsnyje nagrinėjama mokslinė literatūra, kurioje elektrinio impedanso tomografija naudojama spontaniškai kvėpuojančių išnešiotų ir neišnešiotų naujagimių plaučių ventiliacijai stebėti, bei pirmą kartą Lietuvoje aprašomas elektrinio impedanso tomografijos klinikinio pritaikymo atvejis.
Keyword(s): elektrinio impedanso tomografija, plaučių ventiliacija, spontaninis kvėpavimas, neišnešiotumas, naujagimis, klinikinis atvejis.
DOI: 10.35988/sm-hs.2020.067
Full Text: PDF