Vaida Aleknavičiūtė-Ablonskė, Ilona Čeponkienė

Abstract

Mokslininkų teigimu, skoliozė daro įtaką paauglių stu­buro judumui ir kvėpavimo sistemai. Daugelio tyrimų duomenys rodo, kad Schroth metodas yra efektyvi sko­liozės gydymo priemonė. Mums prieinamoje literatūroje nepavyko rasti duomenų apie Schroth metodo poveikį laikysenos pokyčiams, taikant šį metodą 6 mėnesius.

Tikslas. Įvertinti Schroth metodo poveikį laikysenos po­kyčiams asmeniui, sergančiam idiopatine skolioze.

Metodai. Tyrime dalyvavo 13 m. paauglė, kuriai diagno­zuota idiopatinė skoliozė. Tiriamajai buvo taikyta indi­viduali Schroth metodo programa 2 kartus per savaitę. Schroth metodo užsiėmimų trukmė 1 val., bendras tyrimo atlikimo laikas 6 mėnesiai. Tiriamoji buvo testuota kas 24 užsiėmimus. Tyrimo metu buvo vertinamas tiriamosios liemens funkcinis stabilumas – (Mathias testu), krūtini­nės ir juosmeninės stuburo dalies paslankumas (Šobero ir Otto testais), 4 stuburo slankstelių rotaciniai kampai.

Rezultatai. Analizuojant intervencijos veiksmingumą nu­statyta, kad pagerėjo Mathias, Šobero ir Otto testų rezul­tatai ir sumažėjo stuburo slankstelių rotaciniai kampai.

Išvada. Šešis mėnesius taikytas Schroth metodas padidino tiriamosios liemens stabilumo, stuburo judumo rodiklius ir sumažino stuburo slankstelių poslinkio kampus.

Keyword(s): idiopatinė skoliozė, stuburo paslankumas, liemens stabilumas.

DOI: 10.35988/sm-hs.2022.142
Full TextPDF

Back