Agnė Skvarnavičiūtė

Abstract

Pomenopauzinis kraujavimas – tai kraujavimas iš gimdos, atsirandantis praėjus mažiausiai vieneriems metams nuo menopauzės pradžios. Tai dažna medicininė problema, tiesiogiai veikianti moterų gyvenimo kokybę, sveikatos priežiūros išteklių panaudojimą ir išlaidas. Kraujavimas po menopauzės yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių moterys kreipiasi į gydytojus akušerius ginekologus.

Pomenopauzinio kraujavimo iš gimdos gydymas priklauso nuo diagnozuotos kraujavimo priežasties ir turėtų būti pritaikytas individualiai, atsižvelgiant į pacientės sveikatos būklę, tikslus. Pomenopauzinis kraujavimas gali būti pirmasis endometriumo vėžio požymis, todėl klinikinis kraujavimo po menopauzės tyrimas reikalingas greito ir efektyvaus įvertinimo, kad būtų diagnozuota ir gydoma endometriumo karcinoma ar endometriumo hiperplazija.

Tyrimo tikslas – išsiaiškinti pomenopauzinio kraujavimo iš gimdos klasifikaciją, priežastis, diagnostiką ir gydymą. Metodika. Literatūra buvo rinkta naudojant Pubmed duomenų bazę.

Išvados. Kraujavimas pomenopauziniu laikotarpiu yra dažna kreipimosi į gydytojus ginekologus priežastis. Kraujavimas iš gimdos turėtų būti įvertintas remiantis PALM – COEIN klasifikacija. Šiuo metu histeroskopija su atliekamomis biopsijomis yra auksinis standartas diagnozuoti endometriumo anomalijas. Gydymas priklauso nuo kraujavimo etiologijos, taikomas individualiai, atsižvelgiant į pacientės sveikatos būklę, tikslus.

Keyword(s): pomenopauzinis kraujavimas iš gimdos, nenormalus kraujavimas, PALM-COEIN.

DOI: 10.35988/sm-hs.2021.130
Full TextPDF

Back