Vitalija Gerikienė, Kristina Letkauskaitė, Simona Urbonienė, Mercedes Šulcaitė-Vasiljeva

Abstract

Nuolat sutraukiant raumenis, jų funkcija grįžti į pradinę padėtį silpsta, jie sutrumpėja, atsiranda smulkių linijų ir raukšlių. Keičiantis raumenų struktūrai, šios raukšlės tampa nuolatinės, net kai veidas atsipalaiduoja. Veido raukšlių koregavimui ir raukšlių susidarymo prevenci­jai plačiai naudojama įvairi kosmetinio masažo technika, kurios tikslas − skatinti periferinius raumenų nervus, pa­kelti raumeninio audinio temperatūrą, suaktyvinti kraujo ir limfos tėkmę, metabolizmo procesus, pagerinti raumenų elastingumą.

Tyrimo tikslas – įvertinti masažo poveikį odos poslinkiui sutraukiant ir atpalaiduojant vertikalias kaktos raukšles formuojančius raumenis. Tyrime dalyvavo keturios 50–55 metų moterys, kurioms buvo atliktas aštuonių masažų kur­sas. Mimic meter prietaisu matuotas odos poslinkis (mm/s) po zondu, sutraukiant ir atpalaiduojant raumenis, formuo­jančius vertikalias kaktos raukšles tarp antakių. Matavimai atlikti prieš ir po pirmo, prieš ir po aštunto masažo.

Tyrimo rezultatai atskleidė mimikos raumenų susitraukimo ir atsipalaidavimo pokyčių sąsajas su taikyto masažo tech­nika ir atliktų masažų skaičiumi. Atlikti aštuoni masažai turėjo statistiškai reikšmingą (p≤0,05) poveikį visų tyrimo dalyvių odos poslinkiui, sutraukiant ir atpalaiduojant rau­menis, formuojančius vertikalias kaktos raukšles.

Keyword(s): veido masažas, raukšlės, senstanti oda, mimikos raumenys.

DOI: 10.35988/sm-hs.2023.170
Full Text: PDF

Back