Alina Vilkė, Kristina Pundinaitė, Evaldas Keleras, Algirdas Basevičius, Saulius Lukoševičius, Diana Bilskienė, Andrius Macas

Abstract

Galvos smegenų trauma (GST) visame pasaulyje yra aktuali medicininė bei socialinė problema. Lietuvojetai yra viena dažniausių invalidizacijos priežasčių.GST apibūdinama kaip būklė, kuriai būdingaskinetinės energijos poveikis kaukolei ir galvos smegenims, sukeliantis funkcinius ir morfologinius smegenų pokyčius bei sutrikdantis jų veiklą. Šiuo metu pradinis įvertinimas pacientams, patyrusiems galvos smegenų traumas, yra pagrįstas klinikiniais tyrimais pagal Glasgow komos skalę (GKS) ir galvossmegenų kompiuterine tomografija (GSKT). Dažniausiai terapiniai sprendimai yra pagrindžiamišiais tyrimais. Tačiau neretai patiriamos lengvos galvos smegenų traumos, kurių požymius galima matyti tik kompiuterinės tomografijos pagalba, o GKS neatspindi esamo pažeidimo.

Keyword(s): kompiuterinė tomografija (KT), KT atlikimo taktika, galvos smegenų trauma, KT vertė po galvos smegenų traumos.
DOI: 10.5200/sm-hs.2014.044
Full TextPDF

Back